Modely spalovacích motorů

Aktualizováno 4.2. 2009 09:48

Dnes vám pan Alan Tretera ukáže modely aut spalovacích motorů.

Motory jsou klasické dvoutaktní koncepce se žhavicí svíčkou. Výhodou těchto motorů je vysoký výkon s vysokými otáčkami. Aby motor dobře startoval a fungoval, je důležitá pečlivá údržba vzduchového filtru, správně nastavený karburátor a v neposlední řadě i první záběh motoru.

Při jízdě s modely je dobré mít vždy u sebe jednu náhradní žhavicí svíčku v zásobě. Občas se stane, že se její vlákno přepálí a pokud nemáme záložní svíčku, tak je po ježdění.

Modely se skládají z hliníkového šasi, které je sestaveno podle přání majitele a má polykarbonátovou kabinu. Model může být dále vylepšován dle možností pomocí tuningových dílů, jako např. hliníkové komponenty, úprava kapoty, ale i převodovky atd.

Alan Tretera poradí divákům jak správně provádět údržbu a seřizování motoru. Upozorní na problematiku startování a také doporučí, jaká teplota motoru se má dodržet, abychom motor „nezavařili“. Ukážeme si základy ovládání RC modelů se spalovacími motory. To se totiž trochu odlišuje od řízení modelů s pohonem elektromotorem.Zajímat vás bude také:

RC modely - kamiony a pracovní stroje

Modely vrtulníků

Modely nejen pro milovníky vrtulníků

Modely parních strojů

redakce