Polymerové modelovací hmoty

Aktualizováno 13.5. 2009 09:04

Nyní máte možnost, jak si doma vyrobit efektní korálky. Stačí trochu praxe, šikovných rukou, trpělivosti a fantazie. Při vytváření válečků můžete zapojit i děti.

Všude samý květ…
Marta Špalková předvede polymerovou hmotu – speciální modelovací hmotu, podobnou moduritu, při modelování ani při fixaci teplem nemění barvu ani tvar, díky čemuž je velice oblíbená v technice millefiori (tisíc květů). Tato technika spočívá ve spojování a tvarování válečků, ze kterých se poté řežou korálky.

 

POSTUP PRÁCE:

1. Nejprve hmotu v ruce pořádně propracujeme, aby změkla.

 

2. Na strojku na nudle si vyválíme několik placek různých barev. Jejich překrýváním a následným znovuzpracováním ve strojku se prolnou jednotlivé odstíny.
 

3. Z placky vyválíme váleček, ten pak obalíme v polymerové placce jiné barvy. Nakrájíme na menší válečky (můžeme prsty tvarovat do slzičky). Ty pak naskládáme kolem jednobarevného válečku (do tvaru kytičky).
 

4. Celou kytičku obalíme slabým plátkem polymerové hmoty. Pořádně přitlačíme. Z válečku krájíme malá kolečka s kytičkou uvnitř. Před pečením nezapomeňte do korálku propíchnout dírku.
 

5. Pečeme 25 – 30 min. při 125 °C.

 
 

DISKUTUJTE

 

 

 

redakce