Věnec s mochyněmi

Zdroj: TV Nova

Mochyně je velmi originální rostlina, a tak se často používá při přípravě podzimní dekorace. Jak si vytvořit třeba takový krásný podzimní věnec s touto vábivou rostlinkou, poradíme v této reportáži. Mrkněte se.

Věnců z mochyně si můžeme připravit celou řadu, jak podzimní tak i adventní. Záleží na použité doplňkové ozdobě, s vánoční ozdobu hned získají adventní ráz. S umělými listy, jablíčky či houbami, šiškami, kaštany a stuhou zase podzimní. Dejte prostor své fantazii.

Na výrobu věnce budeme potřebovat: slaměný korpus, vázací drát, začišťovací pásku, mochyni, buxus, jedli, šípek. Rostlinný materiál vybíráme takový, který má dlouhou životnost. Nalezneme jej běžně v našem okolí.

Věnec si můžeme vyrobit v různých velikostech a obohatit ho o další dekorace jako je skořice či třeba osušené plátky pomeranče. Z barev by měla vévodit zelená, oranžová, hnědá a klidně můžeme věnec ladit dozlatova.

Postup přípravy: Nejdříve začistíme věnec zelenou páskou, poté si připravíme rostlinný materiál. Připravíme si mochyni, kterou si připevníme na drátek, pak navážeme malé svazky z krátkých větviček, které se nám budou lépe vyvazovat na slaměný korpus. Drát musíme pořádně utahovat, rostlinný materiál totiž po čase schne. Nejdůležitější je věnec správně ukončit, tak abychom nepoznali kde je konec, kde začátek věnce. Nakonec si vytvoříme očko na zavěšení.

Vše ve videu.

 

Podívejte se také na:
Ošatky ze slámy
Sortiment okrasných tykví
Podzimní svícny
Podzimní květinové aranžmá
Podzimní aranžmá do bytu
Dušičková aranžmá
Pěstujeme levanduli
Květinové dekorace pro Štědrý den a svátky

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz