Washi dekorační pásky

Zdroj: TV Nova

Představíme si barevné lepicí pásky, které mají všestranné využití v dekorování! Lepit je můžeme na porcelán, papír, dřevo, svíčky a další předměty. Ve videu zjistíte více.

Washi pásky (dekorační pásky nebo masking tape) jsou vyrobeny z japonského papíru, doslova z japonského wa = japonský a shi = papír. Papír washi běžně využívá vlákna z kůry stromu gampy, ale může být vyroben také z bambusu, konopí, rýže či pšenice. Washi není obchodní název pásek!

V posledních letech si washi pásky získávají stále více příznivců při různorodé práci s papírem (přáníčka, dárkové balení atd.), dále např. u scrapbookingu, kde se využívá při vlepování fotografií či k dekoracím stránek.

Dále je možné s páskami pracovat při spoustě dalších dekorativních počinech, jako je dekorování povrchů nábytku, skla, plastů, papíru a v neposlední řadě také zdí. Díky přírodnímu materiálu jsou pásky vhodné také pro výtvarné hrátky s dětmi. Pásku lze jednoduše utrhnout bez použití nůžek a lze na ni také psát.

Rozsáhlé možnosti využití jsou dány zejména použitím ekologického materiálu a také možností lehkého sejmutí z hladkých povrchů či zdí. S těmito páskami jednoduše ztvárníte své představy a budou vás těšit každý den.

Nabízené zboží pochází od japonského výrobce Kamoi, který vznikl v roce 1923 a proslavil se zejména výrobou mucholapek. Po dlouhou dobu 60 let vyráběla firma Kamoi pouze pásky k průmyslovému použití. Před sedmi lety se daly dohromady tři ženy, které napadlo, že by se mohly tyto pásky vyrábět také v jiných barvách a z rýžového papíru. Dnes jsou tyto pásky dostupné ve velkém množství barev a vzorů k všemožnému kreativnímu použití.

 


Mohlo by vás zajímat:
Modelované květiny
Quilling - dekorování
Samolepicí dekorační fólie
KUSUDAMA
Scrapbooking - fotoalbum, které hned tak někdo nemá
Tea bag folding
Čínské uzly a jejich využití při výrobě šperků
3D decoupage
Přenos motivu na látku
Přenos fotografie na textil
Snímací fólie na textil
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova