Ošetření a opravy zahradního nářadí

Aktualizováno 31.5. 2011 15:41

S příchodem chladných dnů často skončí nářadí pohozené v kůlně a vzpomeneme si na něj až na jaře. Aby na nás nečekalo velmi nemilé překvapení, raději věnujeme nářadí pozornost i v době, kdy s ním nepracujeme.

Nože a nůžky dobře očistíme, nůžky se oplatí rozebrat, očistit v benzinu nebo petroleji, poté osušit, případnou rez odstranit velmi jemným brusným papírem. Naostřit. Neznáme-li zásady správného broušení, raději je necháme nabrousit profesionálovi. Neodbornou manipulací lze ostří tzv. strhnout, nadělat zuby apod.V místě, kde dosedají čepele nůžek na sebe je promažeme, sestavíme a následně znova dotáhneme matičku. Seženeme si náhradní pružinu do nůžek, jestli ta stará již vypadává při sebemenším pohybu.

Důležité je také naolejovat celou plochu srpu a kosy. Ošetříme sekery a listy pilek, nabrousíme je. Nyní máme dostatek času dokoupit i nové listy do nejrůznějších pilek, uložíme je v originálním mastném papíře nebo obalu na suché místo.
Ostří všech těchto nástrojů důsledně chráníme před vlhkem!

Strany rýčů a lopat srovnáme a doostříme pilníkem. Sekery a motyky naostříme na brusce.

Rýče, lopaty motyky, vidle: pracovní část nářadí důkladně očistíme a pomocí hadříku naneseme minerální olej a důkladně vetřeme a rozetřeme.
Zkontrolujeme dřevěné násady u nářadí (rýče, vidle, hrábě, motyky) a vyměníme poškozené, pozor na různé pukliny. Veškeré nářadí musí být pevně spojeno s násadou. Násadu kupujeme nejen podle příslušného průměru, které má nářadí v upínací části, ale také podle výšky postavy, která bude s nářadím pracovat. Pro menší osoby se např. doporučuje délka násady rýče 80 cm, u vyšší 90 cm. Nářadí by také mělo dobře „sednout“ do ruky. Při nákupu pozorně prohlédneme, zda na násadě nejsou suky nebo vyštíplá místa. Takto znehodnocenou nikdy nekupujeme. Většina násad je již na spodním konci upravena (do špičky nebo šikmým řezem) k přímému nasazení, jen výjimečně je musíme ještě na míru seříznout. Po nasazení projedeme celou násadu jemným brusným papírem a následně ještě vetřeme nějaký neutrální olejem, sádlo nebo vazelínu, aby násada nedřela v ruce. Zásadně nepoužíváme vyjetý olej, přes dlaně by do těla pronikla pěkná dávka škodlivin. Nejlepší násady jsou z jasanového dřeva, jsou pružné i pevné zároveň.

Vyměníme chybějící zuby u dřevěných hrábí, musejí být stejné délky a tloušťky, jako kolíčky stávající. Mohou být z plastu nebo dřevěné. Někdy bývá rozdvojený konec násady u dřevěných hrábí již slabý. Zafixujeme jej pomocí technické pásky.

Prohlédneme všechny ruční postřikovače, zda nepotřebují vyměnit nějakou součástku – gumičku, těsnění, trysku. Zkontrolujeme a dotáhneme nebo vyměníme speciální sponky na hadičkách. Jestli v nich zůstal zbytek vody nebo přípravku, důkladně je vypláchneme a vysušíme.

Promažeme kolečko, zkontrolujeme stav pneumatiky. Podle potřeby kolečko očistíme od rzi a natřeme.

redakce