Sečení vysoké trávy

Dva měsíce jste se nedostali na chatu, a ta už není vidět pro vysoký porost trávy? Zrezivěla vám přes zimu kosa? Nebo ji nechcete vytahovat kvůli puchýřům, které vám může způsobit? Představíme vám jinou možnost sečení vysoké trávy.

„S vysokou trávou máme tři možnosti,“ říká odborník Tomáš Belinger:

 

1. utéct

2. posekat diskovou sekačkou

3. posekat speciální mulčovací sekačkou

 

„Já bych si rozhodně vybral první možnost,“ říká Dalibor.

 

 

Sekáme vysokou trávu

 

Disková sekačka
V minulosti se hojně používaly lištové sekačky, ty jsou dnes již technicky překonané. Pokud chceme sekat vysokou trávu na sušení, je pro soukromé použití jednoznačnou volbou disková sekačka. U jednodiskových sekaček se záběry pohybují od 60 cm a u dvoudiskových sekaček od 120 cm. Sekací disk má spodní vodicí čočku na ložisku a čtyři nezávisle výkyvné nože na obvodu disku. Roztočením se vysunou, tráva zůstává v celé délce a můžeme ji sušit.

 

Dále doporučujeme:

 
Mulčování trávy

Trávu také můžeme rozemlít na jemnou drť a ponechat jako přírodní hnojivo na pozemku. Díky principu sečení třikrát za rok má příroda dostatek času si s travním odpadem poradit, takto udržovaný pozemek také výrazně sníží procento plevelu. Mulčovač na vysokou trávu je robustní stroj se speciálním nožem a tvarem sekacího prostoru a díky výkonnému motoru dokonale rozmixuje trávu na drobné kousky. Mulčovaní vysoké trávy je ekonomický způsob sečení a údržby velkých travnatých ploch, které nemají jiné komerční využití.

 

V reportáži uvidíte oba dva stroje včetně praktického předvedení výsledku práce ve vysoké trávě.
 

Autor: Tomáš Belinger, Belinger.T@vari.cz
Sekačky pro reportáž zapůjčila firma: www.honda-stroje.cz

 

DISKUTUJTE

redakce