Uložení nářadí

Aktualizováno 21.1. 2009 10:52
Zdroj: TV Nova

Nejjednodušší je naházet nářadí do rohu kůlny. Později nám to ale přidělá práci při jeho hledání, také můžeme otupit ostré hrany, ulomit křehčí části plastů, zranit se, atd.

Zvolte svůj systém
Na dosah by měly být nejčastěji používané pomůcky. Při volbě systému ukládání vycházíme z rozměrů a váhy nářadí. Pořídíme si speciální držáky s dostatečnou nosností především na těžší kusy, např. rýče. Můžeme volit mezi systémem jednotlivých úchytů; tedy co nářadí, to úchyt, nebo použijeme kombinované držáky na několik kusů. Většina nosníků jde jednoduše uchytit šroubky, někdy je třeba vše nejdřív přišroubovat na prkno či jiný vhodný podklad a ten teprve upevnit.


Jak ušetřit místo
Také můžeme před stěnu postavit speciální perforovaný panel, uzpůsobený na uchycení jednotlivých nosných částí. V prodejnách naleznete různé hotové díly i polotovary. Popřemýšlejte o koupi variabilní násady, na kterou lze nasadit celou škálu nářadí, ušetříte tím spoustu místa. Samostatně uložíme drobné nářadí – opět využijeme úchyty nebo uložíme např. do bedýnky.Bude vás také zajímat:

Aku nářadí

Podzimní nářadí

redakce