Chov veverek

Předvedeme si poměrně netradiční chovatelský obor – a sice chov veverek. Dotkneme se témat typu prostory pro chov, krmivo, možnost ochočení. Pohovoříme i o tom, jak moc jsou, či nejsou veverky mírumilovnými tvory.

Veverka (obecná) patří mezi středně velké hlodavce, čeleď veverkovití. Jejich domovem je oblast od západní Evropy až po východní Asii. Dorůstají velikosti mezi 20 až 30 centimetry, hmotnost se pohybuje mezi 250 až 500 gramy. Barva srsti může být hnědá, zrzavá, někdy až černá. Charakteristický je pro veverku relativně dlouhý a huňatý ocas, který veverce pomáhá udržet rovnováhu při skocích.


V přírodě tvoří hlavní složku potravy veverek semena šišek. nepohrdnou vlašskými ořechy, žaludy, kaštany ani trouchnivějícím dřevem či kůrou stromů. Veverka si potrpí na dostatek prostoru, proto pro jejich odchov volíme větší voliéry. Voliéru vybavíme větvemi a budkami, jež slouží zvířatům jako úkryt.


Veverka obecná je v České republice chráněným druhem. Abychom tedy mohli chovat veverku, potřebujeme z tohoto zákona výjimku, kterou nám může udělit pouze Ministerstvo životního prostředí. Veverky chováme ideálně v páru, pokud by jich bylo více, dochází mezi nimi k potyčkám.

 

Zaujal vás tento čtyřnohý obyvatel větví a stromů? Tak si nenechte ujít reportáž, ve které se toho dozvíte mnohem víc.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PSÍ SERIÁL: Začátek výcviku

Rodinná farma plná mláďat

Nova.cz