Vánoční trendy 2013

Publikováno 2. 12. 2013
Zdroj: TV Nova

Co o letošních Vánocích pofrčí? Jaké barvy, tóny, aranžmá? Zjistíte v naší reportáži, ve které si také připravíme vánoční dekoraci, která neopadá ani nezvadne. Tak se nechte inspirovat.

Pro letošní vánoční trendy je v popředí azurově modrá barva. Nadále zůstává aktuální ještě fialová a často také přechází přes fialově růžovou do celé řady dalších odstínů růžové. Nicméně jako protipól se objevují i vyzývavé tóny jasně červené i oranžové. Jako vždy, nikdy neztrácí platnost klasická kombinace červené se zelenou a pro příznivce decentních tónů je zde režná barva a šedavé, hnědé a béžové tóny.

 

Naše téma: Vánoce, které nezvadnou

Ve videu připravíme ukázku adventního věnce z mechu, na který umístíme různé ozdoby podle celkového vzhledu interiéru, aby ladil s celkem. Základ věnce bude slaměná podložka, první vrstva bude ze šišek nebo sušených bukvic a zbytek překryjeme mechem.

V hlavním aranžmá vévodí moderní styl a barva stříbro azurová nebo tyrkysová.

Vánoční strom budeme mít z řemeslně zpracovaného dřeva, které bude mít tvar rovnoramenného plochého trojúhelníku. Hlavní ukázkový model bude 1 m velký, dole jako podstavec ještě bude upevněná decentní větev. Trojúhelník nazdobíme v azurově modré barvě doplněné stříbrnou. Pojmeme je v moderním duchu do soudobého interiéru. Strom ozdobíme azurovými a stříbrnými skleněnými koulemi. Dále použijeme tyrkysové tyčinky, které umístíme tak, aby vystupovaly do prostoru a dali stromku objem a třetí rozměr. Doplníme ozdobami ve tvaru sněhových vloček. Na celkové dotvoření použijeme jemná dekorační vlákna typu „andělský vlas“, nebo plnidlo jako hebký umělý sníh apod. Tento velký stromek se dá umístit do obýváku nebo do haly. Jako doplněk k němu uděláme menší, 20 cm vysoký identický dřevěný strom v azurovém tónu určený k výzdobě stolu nebo odkládacího stolku, komody apod.

Další ukázka bude v rustikálním stylu do chalupy v klasických tónech červené se zelenou, proužkem a kanafasovou kostičkou. Z doplňkových dřevin se hodí k této dekoraci smrček, jedle, jalovec, narychlené větvičky, z ovoce jablíčka, hrušky, sušené křížaly, ořechy a oříšky.

Poslední ukázka bude tento dřevený strom a mechová dekorace do historického interiéru, celé aranžmá pojmeme především v zlaté barvě a se zdobnými doplňky. Druhou barvou ke zlaté bude sytě červená nebo vínově červená, použijeme ji v menším množství, jako doplňkovou, na podbarvení celkového vzhledu a dodá aranžmá hloubku. K tomuto druhu dekorace se jako průvodní dřeviny hodí cesmína, buxus, stříbrná jedle a smrk, z květů orchideje, hvězdníky, mimóza, bohaté azalky nebo zdobné bramboříky. Z ovoce využijeme hrozny, citrusy s větévkou a další exotické ovoce, kokosové a para ořechy, mandle ve skořápce.

Podívejte se na vše ve videu.

 

Mohlo by vás zajímat:
Květinové dekorace pro Štědrý den a svátky
Jak slavnostně prostřít na Vánoce
Jak upéct perníkovou vánoční výzdobu?
Vánoční dekorace
Tradiční vánoční inspirace
Papírové vánoční ozdoby
Stromeček z pedigu
Věnec s mochyněmi
Zdobení svíček
Ošatky ze slámy
Cesmína
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz