Vše o KOŤATECH a jejich výchově

Zdroj: TV Nova

Kočky bezesporu patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Víte o nich ale vše? Zjistěte s námi podrobné informace o jejich chovu, péči i výchově!

Kočka není pes, takže nemůžeme očekávat stejných výsledků při výcviku, ale to v žádném případě neznamená, že se nemáme výchově a výcviku věnovat. Naopak. Kočka potřebuje jasná pravidla, a pokud je nenastavíme a nebudeme dodržovat, tak se může stát, že nám nějaké aspekty chování kočky můžou v budoucnosti vadit.

V žádném případě kočky netrestáme fyzickými tresty. Narušil by se tak vztah kočky a člověka a kočka by nám mohla přestat důvěřovat. Také nemá smysl řešit nějakou „nehodu“ dvě hodiny poté, co se stala. Je třeba jednat okamžitě. Ideální variantou je důrazné „NE“ nebo třeba tlesknutí. Ve výchově kočky musíme být trpělivý a hlavně stálí. Nesmí nastat situace, že jeden den nám určitá okolnost bude vadit a hned druhý den ji nebudeme řešit a kočce povolíme. Platí to také při hře. Někdy kočka ztratí zábrany a hra už přestává být hrou. Drápky a zuby jsou velmi ostré a dokáží velmi nepříjemně zranit. Když k tomu dojde, je nutné to dát najevo a říci např. „AU,“ to bolí.

Nejen o výchově už v reportáži, která vám zodpoví i tyto otázky:
- Jak dlouho je kočka březí a jak vypadají první dny narozených koťat?
- Kdy je vhodné koťata odstavit od matky?
- Jak je to s kontaktem s jinými zvířaty?
- Dá se kočka vychovat nebo dokonce vycvičit?
- Jak to je s kočičí stravou? Liší se krmivo pro koťata svým složením?

 

Nova.cz