Hnojivo proti plevelům

Na jaře máme vždy s trávníkem hodně práce. Jak jej udržet v dobré kondici a přitom se nenadřít? Pomocí speciálního hnojiva, které trávník nejen vyživí, ale také zbaví plevelu a mechu. Zjistěte více.

Naším cílem je hezká zahrada a málo péče. Abychom nemuseli zvlášť hnojit trávník a pak jej zase zvlášť stříkat selektivními herbicidy, použijeme speciální hnojivo, které nám umožní shrnout péči o trávník do jednoho jediného kroku. Jde o speciální trávníkové hnojivo určené nejen pro výživu, ale také k udržování okrasných trávníků v bezplevelném stavu.

Obsahuje všechny základní živiny, herbicidní látky a zeolit. Již pohledem rozeznáme jednotlivé složky, které tvoří kuličky. Vyřeší nám najednou tři problémy:

1/ Funguje jako selektivní herbicid
2/ Přihnojuje

3/ Působí jako prevence proti mechům


Když použiji herbicid jako postřik, často se mi může stát, že si trávník spálím. Nehrozí to i u tohoto přípravku?

Určitě ne. Forma přípravku je k trávníku velmi šetrná. Herbicidní látky se společně s živinami uvolňují postupně po dobu 2 měsíců. Trávník tak netrpí stresem. Ke spálení by mohlo dojít pouze za předpokladu, že jsme aplikaci prováděli na slunečném úpalu, je to podobné jako u ostatních hnojiv a herbicidů.


Funguje tento přípravek na všechny dvouděložné plevele?

Ano, je velmi účinný na většinu plevelů rozšířených v našich okrasných trávnících jako např.: pampeliška lékařská, sedmikráska chudobka, ptačinec žabinec, svízel přítula, opletka obecná, penízek rolní, lilek černý, konopice napuchlá, pomněnka rolní, aj. Aplikace přípravku je nejvhodnější na drobné plevele, nebo jako prevence před jejich růstem (před náletovými plevely). Na trávník zaplevelený vzrostlými pampeliškami a jinými druhy plevelů tento přípravek nestačí. Zde je zapotřebí nejdříve postříkat trávník selektivním herbicidem v potřebné koncentraci. Až po likvidaci těchto vzrostlých plevelů bude speciální trávníkové hnojivo s herbicidní složkou účinné.


Mohu po aplikaci tohoto hnojiva pustit na zahradu našeho psa?
Přípravek domácím mazlíčkům neškodí. Po 24 hodinách můžeme psa vypustit bez obav na plochu.

A mohu dát takto ošetřenou trávu králíkům?

Ano, posečenou trávu ošetřenou přípravkem můžete použít ke zkrmování po 35 dnech od aplikace. Jedná se o bezpečný přípravek jak pro člověka, tak domácí mazlíčky i životní prostředí. Posečenou trávu lze také bez obav kompostovat.
 

 

Podívejte se také na:
Jak se zbavit plevele
Totální herbicid nově
Trávníková náplast
Hnojivo proti krtkům
Selektivní a totální herbicid
Výběr správné sekačky
Rekonstrukce trávníku

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz