Sortiment moderních krystalických hnojiv

Představíme si bohatou paletu krystalických hnojiv, která jsou sestavena pro celou řadu okrasných a užitkových rostlin. Dodávají běžnou výživu a používají se také při nedostatku vybraných živin u rostlin. Aplikují se do půdy i na list. O tom všem ale v reportáži.

Krystalické hnojiva patří mezi velmi oblíbenou formu hnojiv. Snadno se totiž rozpouštějí ve vodě jako „šumák“ a obratem poskytnou rostlinám ucelený komplex základních i doplňkových živin. Oceníme, že tato výživa je pro rostliny lehce a okamžitě dostupná. Navíc můžeme roztok použít ke kořenům v zálivce nebo postřikem na list. Používají se pro běžnou pravidelnou výživu, ale také při nedostatku některých prvků, které se negativně odrážení na vzhledu rostlin např. žloutnutím, rezatím, skvrnami apod.

Vodorozpustná hnojiva máme v zásadě na celou zahradu – pro balkonovky, plodovou zeleninu (nejen borůvky, okurky, rajčata), jehličnany, rododendrony, popínavé rostliny, trávník, růže, ale i révu.

Krystalická hnojiva jsou velmi přizpůsobivá, nicméně i ony mají svá omezení. Určitě nehnojíme za deště ani na vyprahlé rostliny. Takovéto rostliny nejdřív mírně zalijeme a až se napijí, tak teprve dáme hnojivou zálivku, např. za půl dne až den. Postřik na list neděláme v době, kdy na listy svítí slunce, mohlo by je spálit nebo vytvořit nevzhledné skvrny.

Více ve videu.
 

 

Mohlo by vás zajímat:
Hnojivo proti plevelům
Hnojení balkonovek
Trávníková náplast
Moderní krystalická hnojiva
Granuláty pro hnojení a ochranu rostlin v nádobách
Organo-minerální hnojivo pro okrasné dřeviny
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz