Totální herbicid nově

Publikováno 22. 4. 2013
Zdroj: TV Nova

Představíme vám aktuální novinku – osvědčený a široce používaný herbicid v gelu, který je velkým pomocníkem v zahradě. Splní obě základní podmínky: zničí nežádoucí plevel až do kořenů a nepoškodí okolní kulturní rostliny. Zjistěte více.

Jedná se o systematický listový herbicid, rostlina jej tedy přijímá listy a rozvádí do celého těla, i kořenů. Působí na všechny plevele včetně úporných vytrvalých. Účinnou látkou je glyfosát - zdraví neškodná látka pro člověka, relativně neškodná pro včely, ryby a další živočichy.

Již nic nemusíme ředit, míchat, díky svému jedinečnému složení a aplikátoru, který se velmi snadno používá, lze dokonce pracovat jednou rukou. Stačí odstranit víčko, sundat ochrannou fólii a nádobku na určeném místě zmáčknout. Gel se vytlačí na povrch malými dírkami při kliku. Díky gelové formě přípravek výborně ulpí, neskápne do okolí a rychleji se vstřebává. V gelu je účinná látka lépe chráněna také před deštěm. Ošetřený plevel velmi rychle mění svůj vzhled, listy zavadají, hnědnou.

Gel zasáhne výhradně určenou rostlinu. Lze jej tedy použít i na exponovaná místa jako skalky, zídky, přímo v záhonech, do výsadeb růží nebo také na hrobech. Při mimořádné pečlivosti můžeme odstranit plevel i z trávníku!

Díky tomuto herbicidu v gelu nám odpadá dřívější složité aplikování pomocí štětečku a zakrývání okolních kultur. Gel je vždy připraven k akci a je bezpečný pro uživatele i okolní prostředí. Lze jej použít také na plochách v ochranném pásmu vodních ploch – např. na kolem studní, na břehu jezírek, potůčků.

Přípravek rostlina rozvede po celém těle a proniká až do kořenových špiček, takže zlikvidujeme nadzemní i podzemní části, což je velmi důležité v místech, kde kořeny nelze vybrat. Vzhledem k tomu, že je herbicid na povrchu půdy okamžitě inaktivován a mikrobiálně odbouráván, neproniká prostřednictvím kořenů do okolní půdy. Nezanechává v půdě zbytky, je biologicky odbouratelný.

Kromě gelu je letos ještě k dispozici novinka na chodníky. Speciálně určený postřikovač na cestičky a chodníky rychle účinkuje. Efekt jasně vidíme již do 6 hodin po aplikaci. Chodník je rychle jako nový bez plevelů a zároveň postřik nezanechává na dlaždicích a dlažbě žádné skvrny.

 

Více ve videu.

 

 

Mohlo by vás zajímat:
Totální herbicid v detailech
Totální a selektivní herbicid
Jak se zbavit plevele
Ochrana rostlin před škůdci a houbovými chorobami
Jak se ubránit chorobám a škůdcům na ovocných stromech
Ochrana jabloní
Přírodní ochranné přípravky
Ošetření trávníku po zimě
Rekonstrukce trávníku
Hnojivo proti krtkům
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz