Trávníková náplast

Zdroj: TV Nova

Poškozená místa v trávníku patří k pravidelným nevítaným jarním projevům. Důvodů je více, od napadení plísni sněžnou, fleky po odstraněném mechu, přes vymrznutí až po škody páchané našimi zvířecími miláčky nebo hrou dětí. Nejen, že tato místa doslova zazáří z trávníku, ale navíc na nich bleskově vyrůstá plevel. Je proto nejvhodnější chvíle pro opravu poškozených částí porostu. Jak na to? Poradíme ve videu!

Na rozdíl od dob nedávných nemusíme shánět substrát, správné osivo ani vhodné hnojivo. Vypomůžete si regeneračním přípravkem, který na holé místo stačí nasypat a on začne působit jako regenerační náplast.
Přípravek obsahuje kokosový substrát, vybrané travní osivo, trávníkové hnojivo a vododržnou složku. Právě ta společně s kokosovým substrátem pomáhá udržet v blízkosti semen trav dostatek vláhy pro jejich vzklíčení. Trávníkové hnojivo zase vyživí semena trav, která mohou v provzdušněné půdě rychleji růst a sílit. Všechny složky společně zajistí u poškozeného trávníku rychlou regeneraci.

Nepotřebujeme shánět různé komponenty. Vystačíme s jediným přípravkem, napravíme škodu a při správné péči dosáhneme profesionálního výsledku. Směs vyniká vysokou kvalitou a špičkovým zpracováním vstupních surovin. Za velmi krátkou dobu nám vyroste na poškozeném místě nový odolný trávník.

Jak budeme postupovat? Aby nám mohl trávník začít znovu dýchat, musíme z něj nejdříve odstranit starou odumřelou travní plsť nebo mech. Ty trávník dusí a zabraňují mu v odnožování a růstu nové trávy. Poškozené místo v trávníku lehce prokypříme a dosypeme slabou vrstvu této směsi.

O opravené místo se musíme starat. Bez vláhy nic neporoste. Ani my nesmíme zanedbat pravidelnou zálivku. Pokud je barva povrchu světle hnědá, je třeba opravené místo zalít, aby nedošlo k zaschnutí semínek trav. Po vzklíčení semen trav vyroste první porost, který poprvé šetrně posečeme. Dále již pečujeme o celý trávník standardním způsobem (hnojíme, sekáme, zaléváme atd.).

Pokud je v trávníku vyhrabaná hlubší díra např. od psa, doplníme nejdřív speciální trávníkový substrát a až poté dosypeme touto směsí. Na tento povrch nasypeme ze sáčku směs, stačí opět slabá vrstva. Poté povrch lehce přimáčkněte a začneme pozvolna zavlažovat, abychom neodplavili semena trav.

Sáček vystačí na plochu 2 m2. Regenerace probíhá velmi rychle a poškozené místo je do 3 týdnů zcela opraveno.
 

 

Podívejte se také na:
Ošetření trávníku po zimě
Rekonstrukce trávníku
Opravy v trávníku
Revitalizace trávníku
Zakládání trávníku
Péče o trávník v sezoně

  

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz