Dr. Byt – Byt 2+KK pro svobodné

Zdroj: TV Nova

Jak vkusně zařídit malý byt? Inspirujte se v naší reportáži!

V této reportáži si ukážeme byt 2+KK o rozloze 55 m2 s malou terasou. Soustředili jsme se zde na propojení nábytku kuchyně a obytné stěny, aby obytná místnost nepůsobila jako jedna velká kuchyně. Architekt nám popíše zvolený přístup k návrhu bytu, který byl vytvářen pro nekonkrétního ideálního klienta, který při jeho zakoupení již nebude muset řešit problémy se zařizováním. Klientem tedy může být bezdětný pár, svobodný muž, žena.

Byt slouží jako vzorový, jenž má ukázat potenciál právě dokončovaných bytových domů, ve kterých se nachází. Domy jsou situovány do krásného prostředí říčních bazénů u Vltavy, které dříve sloužily jako kotviště loděnic, na jejichž místě domy stojí. Byt materiálově, barevně, tvarově vychází z pojetí domů, na které byly použité jen kvalitní přírodní materiál – vápencový obklad, exotické dřevo meranti ve dvou odstínech. Obytná místnost má více sloužit k odpočinku než k vaření proto byla vymalována stejnou barvou jakou má kuchyňská linka.
Kuchyňská linka je tímto upozaděna.

Kuchyně volně přechází do nábytku odpočinkové části. Umožněno je to tvarováním kuchyňského nábytku neortodoxní formou a použitím zapuštěných LED světel. Obojí vytváří vzdušný celek. LED světla jsou umístěna i před okny, aby zamezila pohledům zvenčí, a zároveň spolu s ostatními stmívatelnými světly bytu dotváří příjemnou atmosféru v bytě.

V koupelně je použito minimum keramického obkladu, aby místnost působila více jako pokoj, jako je tomu na zámcích. Obklad je zalícován se sádrovou omítkou. Vodoměrná soustava není za nevzhlednými dvířky, ale je ukryta pod krycí deskou vany, která je z dřevěného kompozitu s dezénem dřevěné dýhy – ořech.

Barevné řešení bytu je založeno na kontrastu světlých odstínů béžové, šedé, šedomodré (stěny, podlahy, závěsy) a tmavých ploch černá – okna, žulová pracovní deska kuchyně, sklo za pracovní plochou, lustry, ořechové dřevo – dveře, nábytek koupelny, tmavě modré – závěsy, přehoz v ložnici. Celou kompozici oživuje kulatý koberec v barvě lilku – aubergine.
Všechny podlahy jsou plovoucí z patinovaného dubu a omítky sádrové.


Mohlo by vás zajímat:
Dr. Byt – Pokoj školáka v panelovém bytě
Dr. Byt – Rekonstrukce bytu 2+kk
Dr. Byt – Rekonstrukce chodby, dětského pokoje a ložnice
Dr. Byt – Úprava panelového bytu
Dr. Byt – Úprava garsoniéry na kancelář
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova