Dr. Byt – Pokoj školáka v panelovém bytě

Publikováno 29. 5. 2012
Zdroj: TV Nova

Tentokrát s dr. Bytem navštívíme panelový byt 3+kk, ve kterém došlo k vybudování dětského pokoje pro malého školáka, včetně veškerého vybavení. Hlavním úkolem bylo připravit nadčasový design pro dítě ve školním věku, tak se podívejte a inspirujte.

Ukážeme vám, jak krásně může vypadat malý byt v panelovém domě. Kompletně se zde řešila celá dispozice bytu a vytvořil se  krásný pokoj pro školáka, v němž se vypracovala taková koncepce, kterou bude možné používat dlouhodobě, tedy i v dospělosti.

Mělo dítě nějaké speciální přání?


Speciálním přáním byla polstrovaná skrýš, kterou může dítě využít pro četbu, schovávání, apod. Z dětství si pamatujeme na známé „bunkry“, tady byla vytvořena taková moderní modifikace.

Co úložné prostory v tomto prostoru?

Dost často se setkáváme s tím, že je potřeba – v relativně malém pokoji – vyřešit úložné prostory. Při řešení pomůže přesně vědět, kolik je oblečení a jaké zde bude ukryto vybavení. V tomto případě jsme zvolili vestavnou skříň na míru (kde je možné využít prostor pro TV či akvárium apod.) se speciálním lakem pro optické zvětšení prostoru.

Doporučil byste tedy raději řešení na míru než typový nábytek?

V mnoha případech lze použít konvenční řešení, vždy se však vyplatí oslovit designéra, který může poradit a přijít s novými nápady, jež jsou nejen hezké, ale i funkční.

Jako nátěr byla zvolena magnetická barva? Co to znamená?


Ano, v tomto interiéru jsme použili jako nátěr magnetickou barvu, která umožní vytvořit krásnou nástěnku na zdi bez háčků a připínáčků. Dítě se tak nezraní, stačí jen malé magnety.

A co postel? Kde je výhoda tohoto řešení? Všimla jsem si, že postel je skoro ve vzduchu...

Ano, postel má uskočené nožičky. Výhodou takového řešení je jednodušší úklid a odlehčený design. Ostatní nábytek volně navazuje na linie postele i stolu, apod.

 

Více ve videu

 


Mohlo by vás zajímat:
Dr. Byt – Rekonstrukce chodby, dětského pokoje a ložnice
Dr. Byt – Letní obývák s terasou a zahradou
Dr. Byt – Jak řešit dodatečnou změnu dispozice bytu
Dr. Byt – Úprava garsoniéry na kancelář
Dětské hřiště na zahradě


 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova