Dr. Byt – Průběh rekonstrukce panelového bytu

Publikováno 26. 3. 2012
Zdroj: TV Nova

V tomto díle rubriky Dr. Byt se s Tomášem Hronkem podíváme na proces rekonstrukce panelového bytu. A jelikož je rekonstrukce v plném proudu, ukážeme si budoucí stav bytu na vizualizacích a také na animaci prostoru, čeká nás tedy virtuální průlet celým interiérem.

V novém panelovém domě na Praze 9 jsme dostali za úkol přepracovat zařízení tohoto bytu, kde majiteli především nevyhovovala stávající koupelna, podlahové krytiny, dveře a další věci. Vzhledem k tomu, že byt je zcela nový a prázdný, měli jsme možnost návrh vypracovat tak, aby nová dispozice a vybavení odpovídala komfortu klienta a jeho potřebám.

Co je klíčové při takové rekonstrukci?
Mít vždy přesný projekt, projektovou dokumentaci, podle které mohou všichni řemeslníci pracovat. Nejedná se jen o elektroinstalační dokumentaci, odpady, vodu a podobně, ale především také o kompletní pohledy, řezy a spárořezy na dlažby i podlahové krytiny apod.

Co se řešilo v obývacím prostoru a kuchyni?
Hlavním zadáním bylo vyměnit základní laminátovou podlahu za kalibrovanou dlažbu a na zeď instalovat populární vápenec. Dlažba bude volně přecházet z obývacího prostoru do předsíně a koupelny. Cílem bylo sjednotit podlahu ve větší části bytu, a to z důvodu minimálního množství spár, což výrazně usnadňuje údržbu. Na trhu je široký sortiment dlažby, i např. s parketovými vzory, mnohdy je dlažba lepší řešení než laminátová nebo dřevěná podlaha.

A co kuchyně a její instalace?
Do vysokých skříní se integrovala lednice s mrazákem, trouba a mikrovlnná trouba. Nedostatečně velká plocha mezi dřezem a varnou deskou se vyřešila elegantním ostrůvkem s barem a menším sezením pro dvě osoby, protože zde již nebylo místo na velký jídelní stůl.

Co koupelna, jakým způsobem se vám podařilo vyřešit tento prostor?
Vybourali jsme všechny obklady a instalace, vše se udělá nové. Obklady i dlažba bude až ke stropu, kde následně budeme provádět nový sádrokartonový strop. Původní toaleta byla posazená na zemi, nová je zavěšená na zdi a nádržka je již klasicky integrovaná do zdi. Přizdívka, kterou jsme pro tuto toaletu připravili, nám umožnila chytře integrovat také pračku do výklenku. Vznikl nám také prostor nad pračkou, kam je možné ukrýt všechny hygienické potřeby, ručníky, kosmetiku a podobně.


V reportáži uvidíte, že i novodobý panelákový byt může vypadat zajímavě a splňovat komfort a pohodlí, pokud oslovíte designera, který si poradí nejen s projektem, vizualizací, ale umí také své dílo zrealizovat.

 

 

Podívejte se také na:
Dr. Byt – Rekonstrukce domu podle principů feng šui
Dr. Byt – Rekonstrukce interiéru pro osobu s handicapem
Dr. Byt – Úprava panelového bytu
Dr. Byt – Renovace jádra v panelovém domě
Dr. Byt – Rekonstrukce bytu 2+kk

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova