Dr. Byt – Rekonstrukce bytu 3+kk

Zdroj: TV Nova

V této reportáži se budeme věnovat bytu v novostavbě bytového domu. Jedná se o byt 3+kk vyšší střední třídy s velkou terasou, který však dispozičně neodpovídal požadavkům majitelů. Mezi časté nešvary bytů v novostavbách patří tzv. „česká chodba“ – velký, tmavý a studený spojovací prostor bez možnosti umístění šatní skříně. Proto bylo úkolem v tomto bytě mimo jiné tento prostor lépe zhodnotit.

„Česká chodba“ – to je často velký, tmavý a studený spojovací prostor bez možnosti umístění šatní skříně. Navíc se ve většině případů přes tuto chodbu, kde mohou být nečistoty a kamínky z bot, chodí z ložnic do koupelen apod. Proto bylo úkolem v tomto bytě mimo jiné tento prostor předělat.

Dále zde došlo k přesunu pračky z koupelny na samostatné WC, kam se kromě pračky instalovalo i malé umyvadélko. Zároveň došlo k zapojení koupelny do dění v bytě. Stěna oddělující obývák od koupelny je totiž z tvrzeného průhledného skla. Přirozené nasvětlení koupelny přes prostor obýváku z jižní strany umožňuje pěstovat v koupelně rostliny, dochází také k optickému zvětšení obýváku velkou nečleněnou tabulí nerozbitného skla.

Dalším novým prvkem bylo vytvoření pracovního místa v prostoru obýváku pro PC – ovládá se zde hifi soustava, prohlížení fotek z dovolených na TV, spouští se zde filmy z hard disku apod. Nová polopříčka mezi jídelnou a obývákem zároveň poslouží jako stojan na TV a její příslušenství. Obývací prostor se výrazně zvětšil také zapojením velmi příjemné (8 x 2 m2) jižní terasy: grilování, příprava jídla u kuchyně, venkovní jídelní stůl, lehátka u knihovny.


Důležitá je i zvolená barevnost bytu, která odpovídá barevnému pojednání celého domu a naturelu majitelů. Každá místnost má svou dominantní barvu, která doplňuje celkové barevné pojetí. Použití černé barvy na světlech, stěnách, nábytku v obýváku podporuje důstojnost hlavní místnosti bytu. Zelený strop, tmavě šedá stěna v ložnici vytváří pocit, že jste v přírodě. Hostinský pokoj je vymalován světle šedou barvou, aby působil opticky větším dojmem. Plovoucí podlaha s dekorem mořské trávy opticky místnost zvětšuje svou drobnou barevnou strukturou, v obýváku je tmavá podlahovina v pokojích světlá, dekor neimituje dřevo, a tím se lépe hodí k plastovým oknům a ostatním dýhovaným nábytkům. Stínění oken širokými horizontálními žaluziemi podtrhuje neromantický, městský styl interiéru bytu.

Celkově zvolený styl interiéru koresponduje s architektonickým pojetím domu – soudobý styl založený na čistých tvarech – obdélníková umyvadla, hranatá sedačka, velké skleněné plochy. Velkou částí k příjemné atmosféře v bytě přispívá pozitivní energie plynoucí z velkého množství majitelových knih.

 

Podívejte se také na:
Dr. Byt – Renovace jádra v panelovém domě
Dr. Byt – Úprava panelového bytu
Dr. Byt – Úprava mezonetového bytu
Dr. Byt – Jak řešit dodatečnou změnu dispozice bytu
Dr. Byt – Úprava garsoniéry na kancelář

 


 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz