Dr. Byt – Rekonstrukce domu podle principů feng šui

Publikováno 21. 3. 2012
Zdroj: TV Nova

V této reportáži si představíme rozsáhlou rekonstrukci domu podle principů Feng Shui. Co je to vlastně feng šui a jak jsme ho při rekonstrukci uplatnili? Podívejte se.

Tradiční čínské Feng Shui se datuje cca 4000 let př. n. l. Toto starověké čínské umění následuje přirozené živly v souladu s přírodou. Doslovný překlad feng šui je vítr a voda – původně Kan Yu, jako cesta země a nebe. Je to o zharmonizování 5 prvků: OHEŇ živí ZEMI, ZEMĚ sytí KOV, KOV rodí VODU, VODA sytí DŘEVO, DŘEVO živí OHEŇ. Síla JIN a JANG a 12 měsíčních cyklů. JIN – dole, konec, noc, žena, sudá čísla apod. JANG – nahoře, začátek, den, muž, lichá čísla...

Feng Shui pochází sice z Číny, tam je podle těchto principů postavené třeba celé business město Hong Kong. U nás je podle toho postaven třeba Pražský hrad a spousta zahrad, kanceláří, bytů, domů. Je to následování přírody mezi zemí a nebem, je to správné a může nám to pomoci život lépe prožít, a to přítomností, jen to nás naplní – přítomnost, vnímat každý okamžik života, teď a tady.

Co vše se změnilo, aby dům podlehl umění feng šui, zjistíte v reportáži.

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz