Dr. Byt – Rekonstrukce interiéru statku

Publikováno 22. 11. 2011
Zdroj: TV Nova

Tentokrát vám ukážeme zdařilou rekonstrukci interiéru starého statku – bývalého pivovaru, při které se podařilo do starého domu zakomponovat prvky moderního bydlení. Navštívíme obývací pokoj spojený s jídelní částí a relaxační zónou. A rovněž se podíváme do ložnice, která je specifická tím, že nemá žádná okna, pouze světlík na stropě. Problém se světlem se zde proto řešil pomocí nepřímého osvětlení. Podívejte se a inspirujte se.

Co bylo hlavní změnou ve vnitřním prostoru?

Odpovídá architekt Tomáš Hronek:
Velkým úkolem bylo vyřešit spojení a zároveň oddělení prostoru obývacího pokoje, relaxační zóny a jídelní části. Již několikrát jsem řešil interiéry, kde bylo složité najít takové řešení, které by bylo optimální pro všechna kritéria.

Jakou úlohu zde hraje skleněná příčka? A proč jste zvolil zrovna sklo?

Integrace příčky se skleněnou výplní nám oddělila prostor obývací části se sedací soupravou a relaxační části. Výhodou tohoto řešení je to, že prostor získal další zeď nebo stěnu, kam je možné integrovat třeba televizi. Skleněnou stěnou vznikne nenápadné oddělení obou částí. Cílem bylo v tomto prostoru zajistit soukromí.

Co dalšího atypického zde bylo vymyšleno?
Dle požadavků jsme do prostoru integrovali komfortní křesla pro relaxaci pro dvě osoby a vytvořili prostor určený k poslechu hudby anebo četbě. Jako ideální se ukázal tento prostor s výhledem, kde je možné se nerušeně oddat četbě knihy nebo poslechu hudby. Pro romantickou, intimní atmosféru ve večerním čase při svíčkách jsme integrovali doplňková světla – ledky zezadu do příčky. Světla jsou ovládána stejně jako zvuk, a to pomocí dálkového ovladače.

Takže je zde použitý tzv. inteligentní systém ovládání nejen světel, ale i zvuku, topení…
Ano, dnes se již  hodně lidí dotazuje na možné sloučení několika systému ovládání světel, audio, video a jiných elektronických zařízení pro zajištění komfortu při jejich obsluze. Pomaličku se tyto inteligentní systémy dostávají i do běžných domácností pro jejich finanční dostupnost. Tyto systémy ovládání mohou řídit celou řadu procesů včetně kontroly světel, zabezpečovacích systémů, kamerového dohledu a také některých vestavných přístrojů, které je možné již do systému integrovat. Zmíněný systém jsme zde použili a zvýšili tak komfort při ovládání těchto zařízení.

Zásadní obměnou prošla i ložnice, že? V čem se tato ložnice odlišuje?
Ložnice nemá žádná okna, pouze světlík na stropě. Abychom zajistili dostatek světla, napadlo nás vyřešit vše pomocí nepřímého osvětlení a tentokrát ve svislé sádrokartonové předstěně. V sádrokartonu jsme vytvořili negativní spáru, do které jsme ukryli ledkové pásky. Každý partner má samostatně ovládanou část světel a především v noci neruší při odchodu z pokoje druhého partnera. Většina konvenčních řešení má vždy v ložnici světlo uprostřed a světlo přímo svítí do prostoru postele a může rušit přímým ostrým světlem. Výhodou tohoto řešení je jeho plná integrace do stěny a zároveň nízký pořizovací náklad a zajímavý efekt. Posuďte sami.

Dnes jste opět mohli vidět, že i zvláštní neotřelá řešení mohou chytře vyřešit váš interiér, pokud oslovíte zkušeného designera.

Více uvidíte ve videu!

 
 

Podívejte se také na:
Dr. Byt – Řešení interiéru v novém RD
Dr. Byt – Rekonstrukce 1. patra v rodinné vile
Dr. Byt – Sloučení tří bytů do jednoho
Dr. Byt – Renovace jádra v panelovém domě
Dr. Byt – Jak řešit dodatečnou změnu dispozice bytu
Dr. Byt – Rekonstrukce dvoupokojového bytu – I. díl
Dr. Byt – Rekonstrukce dvoupokojového bytu – II. díl
 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova