Dr. Byt - zařízení bytu 1+kk podle přání klienta

V této reportáži si ukážeme zařízení malého bytu v novostavbě 1+kk. Byt má rozlohu 35 m2. A na přání majitelky se interiér vybavil ve stylu novodobých 50. a 60. let. Inspirujte se.

V koupelně se plně využila podélná stěna, ke které se umístila komoda na ručníky a kosmetiku, výsuvný koš na špinavé prádlo a skříňka na prací či úklidové prostředky. Vše zakrývá deska z teekového dřeva, do které se vsadilo umyvadlo.

Do výklenku v předsíni se umístila šatní skříň, botník a otevřený regál. A prostory malé uzavřené komory se využily jako šatna, pomocí drátěného a policového systému.

Kuchyň byla řešena do tvaru “U”, aby se vyhovělo požadavku na plnohodnotné vybavení kuchyňské linky (myčka, 4-plotýnková varná deska, trouba, lednička). Jedna strana kuchyně se ukončila volně stojící retro lednicí. A druhá jídelním stolečkem k němuž se pohodlně vešly dvě židle s chromovou podnoží. Kuchyně je v barvách bílá, krémová a dekor ořechu. Dominantou se stal zelený skleněný obklad na stěně podél celé kuchyňské linky. Celkově se v tomto prostoru volily světlé barvy, aby se opticky nezmenšila jak podlahová, tak prostorová plocha.

V obývací místnosti a zároveň ložnici se postavila předstěna, aby se tyto dva prostory oddělily. Před předstěnu se umístilo lůžko s úložným prostorem a elegantním čalouněným čelem. Z obou boků předstěny se pak umístily otevřené knihovny se zásuvkami v bílé barvě lamina. Předstěna se polepila stylovou tapetou s vévodící červenou barvou. Jako designové prvky byly zvoleny bílé police v obdelníkových tvarech.

Za předstěnou tak vznikl prostor k pohodlnému sezení u knížky či notebooku. Dvě pohodlná křesílka na chromové konstrukci se zvolily ve stejné barvě jako skleněný obklad okolo kuchyňské linky. Mezi ně se umístil červený skleněný kulatý stolek.

Účel byl oddělit prostory, ale barevně sladit veškeré prvky bytu, aby tvořil jeden celek. Proto se zvolily skleněné dveře do všech prostor interiéru. Byt zůstal vzdušný a opticky prostorný.

Podívejte se a získejte nové nápady pro vaše bydlení.

 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Dr. Byt - Jak kombinovat tapety s výmalbou v interiéru
Dr. Byt – Rekonstrukce garsoniéry
Dr. Byt – Možné změny dispozice panelového bytu
Dr. Byt – Rekonstrukce interiéru panelového bytu
Dr. Byt – Rodinný dům
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz