Oprava zateplení střechy

Publikováno 26. 5. 2014
Zdroj: TV Nova

Máte doma plísně? Nebo neustálou zimu, které se nemůžete zbavit? Vyřešte tento problém, poradíme v reportáži.

Usídlila se vám pod střechou či v podkroví kuna? To je jistě nemilý problém. Bohužel ne ojedinělý, protože kunám se v našich domech líbí. Prostor pod střechou jim poskytne dutinu, kde se cítí bezpečně a je jim teplo. Navíc mají v podkroví spoustu místa a noru si mohou libovolně zvětšovat. Kuny dokážou napáchat velké škody – poničí izolaci i difuzní fólii, která chrání podkroví před pronikáním vlhkosti. Poškozená izolace má za následek vlhnutí domu, vznik plísní a také tepelné ztráty.

Jak poškozenou střechu nejrychleji a nejúčinněji opravit? Použít můžete speciální stříkané tepelné izolace. Tyto pěny vytvoří zcela kompaktní vzduchotěsnou izolační vrstvu, bez jakýchkoliv spár a netěsností. Kvalitní pěnové izolace by měly „dýchat“. To znamená, že musí pouštět vlhkost ven, ale ne dovnitř, a také by neměly profouknout.

Jak při opravě izolace střechy postupovat? Nejprve je nutné sundat střešní krytinu a odstranit poškozenou izolaci, difuzní fólii a někdy také i dřevěné latě, které drží střešní krytinu. Po vyčištění se prostor mezi krovy vyplní izolační pěnou, ta díky své rozpínavosti vyplní každou skulinku a dobře přilne k podkladu. Po zaschnutí se navrch natáhne difuzní fólie a znovu se přibijí latě. Pak již zbývá pouze narovnat tašky či jinou střešní krytinu.

Tyto izolační pěny mají ještě jednu dobrou vlastnost – „nenačichnou“ žádným pachem. A to kuny nemají rády, protože se cítí dobře v doupatech, která jsou označena jejich pachovými stopami.

 

 

Izolace stříkanou pěnou
Jak zamezit rosení oken?
Jak vybrat správnou střechu
Izolace plochých střech
Pěnové sklo
Jak si doma zajistit tepelnou pohodu
Pokládka střechy dvouvrstvými šindeli
Natíráme plechové střechy, okapy, ploty
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz