Americké brusinky: Sklizeň a použití

Zdroj: TV Nova

Americké brusinky mají velmi příjemnou jemně nakyslou chuť a mimořádné léčivé účinky. A jsou blízké příbuzné naší brusinky (Vaccinium vitis-ideae) nebo klikvy (Vaccinium oxycoccus), ale v mnoha znacích se liší.

Americké brusinky, cranberries (Vaccinium macrocarpon), s českým botanickým názvem klikva velkoplodá, jsou blízké příbuzné naší brusinky (Vaccinium vitis-ideae) nebo klikvy (Vaccinium oxycoccus), ale v mnoha znacích se liší.

Rostou volně v severoamerické přírodě a také se pěstují v deseti státech na severu USA (Oregon, Connecticut, Massachusetts, Michigan, Minnesota, New Jersey, New York, Rhode Island, Washington a Wisconsin).

Dalším viditelným rozdílem je velikost plodů, zralé dosahují rozměrů olivy a uvnitř mají více šťavnaté dužiny. Jsou částečně duté. Slupka je výrazně zbarvena do rubínově červené barvy.

Dají se u nás snadno pěstovat v lehčí kyselé půdě. Využívají se spíše jako okrasná rostlina, ovšem s jedlými plody. Uplatní se například ve vřesovišti a částečně jako půdopokryvná rostlina. Volně v přírodě u nás samozřejmě nerostou. Drobnolisté keříky jsou poléhavé a dostaneme je v zahradnických prodejnách v kontejnerech.

 

Americké brusinky mají velmi příjemnou jemně nakyslou chuť a mimořádné léčivé účinky. V nich obsažené přírodní látky dokáží bránit bakteriím v usazování na sliznicích vnitřních orgánů lidského těla. Nejvíce se využívají při předcházení infekčních bakteriálních onemocnění močových cest. Lékaři je doporučují také pacientům při rekonvalescenci po urologických operacích, protože dokáží omezovat tvorbu hlenu, a pomáhají tak zamezovat dalším infekcím.

Využívají se při prevenci či podpoře léčby žaludečních vředů nebo např. parodontózy (minimalizují počet bakterií v ústech, čímž brání vytváření zubního plaku a infekcím v ústech). Americké brusinky jsou navíc nejsilnějším anitoxidantem ze všech druhů prodávaného ovoce.

Fungují jako prevence proti cukrovce, revmatickým onemocněním a rakovině. Velké množství flavonoidů zpevňuje a regeneruje cévy. Pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu a činnost enzymů, brání zužování tepen. Jsou vhodné i pro děti, které chrání před infekcemi a mají další pozitivní účinky pro mladý organizmus.

Cranberries jsou vhodné k přímé konzumaci i zpracování. K dostání jsou v několika formách: čerstvé a sušené brusinky, džemy, protlaky, kompoty, čaje, pastilky atd. Velmi populární je brusinkový džus, který se používá při přípravě míchaných koktejlů a horkých i studených nápojů.

Sušené brusinky jsou dostupné po celý rok a využívají se jak v sladké, tak i slané kuchyni. Aktuálně můžeme využít sezonní nabídku čerstvých plodů. Podzimní období je totiž vyvrcholením úsilí pěstitelů. Sklizeň probíhá od září do listopadu a čerstvé plody budou díky své trvanlivosti k dispozici až do ledna. V lednici vám čerstvé brusinky vydrží až 3 měsíce, v mrazáku jeden rok. 95 % amerických brusinek se sklízí tzv. mokrým způsobem. Mokrá sklizeň cranberries je opravdovým řemeslným a vizuálním unikátem. Farmáři nejprve zaplaví svá pole vodou do výšky 15 až 20 cm. Poté se plody otrhávají z keřů pomocí traktorů se speciálními rotujícími nástavci, které „oklepou“ brusinky z keřů. Ty díky dutině v plodu vyplavou na hladinu, odkud se shrnují a nakládají. Při pohledu z ptačí perspektivy vidíme rozlehlá červená brusinková „moře“.

Brusinky jsou nenáročné na pěstování, mnohé keře jsou staré přes 100 let a stále plodí ovoce.

 

Přečtěte si také:

Dýňová polévka s brusinkami
Krůtí prsa s brusinkovou omáčkou

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova