Léčivé bylinky

Konec a přelom roku je obdobím, kdy se frekventovaným pojmem stává chřipková epidemie. Většina lidí s prvními příznaky chřipky atakuje lékárny. Zkusili jste už k léčbě bylinky?

Zázračný med a čaje
Jednou z nejtradičnějších a dobře míněných rad je ulehnout do postele a počkat oněch sedm dní, kdy léčená nebo neléčená chřipka nebo viróza odezní. Vzhledem k hektické a stresem ověnčené době to ale není vždy dost dobře možné. Přichází na řadu již zmíněné medikamenty, běžně dostupné v každé lékárně anebo babské rady. Asi nejznámějším přírodním léčivem je med, který je znám díky svým antibakteriálním účinkům. Pro své pozitivní účinky se při nachlazení nebo chřipce používá mateřídouškový, lipový, heřmánkový, fenyklový čaj a čaj z černého bezu.


Krásné vlasy, žádné deprese

Bylinky se neužívají jen při běžném nachlazení. Máta je vhodná při žaludečních potížích. Meduňka má zklidňující účinky a je vhodná při nervových poruchách, čaj z šalvěje pomáhá např. při bolestech v krku. Známý je i příznivý vliv kopřiv na růst vlasů, třezalka je „přírodní antidepresivum“. Toto jsou běžně dostupné a známé účinky bylinek. Receptů a využití je obrovské množství a bylinky mohou směle konkurovat chemickým medikamentům.

 

 

Přečtěte si také:
Libavka
Gynostema - léčivá rostlina
Česnek
 

TV Nova