Výsadba brambor do nádob

Možná také máte okrasnou zahrádku, ale nepohrdli byste vlastními brambůrkami. Nejedná se o nemožné přání! Brambory lze vypěstovat nejen na záhoně, ale také v nádobách. A jak na to, odhalí tato reportáž.

My místo nádoby použijeme silný mělčí vegetační pytel, se kterým se velmi dobře manipuluje. Pytel pak stačí postavit na vhodnou zpevněnou plochu, klidně to může být i balkon, takže nemusíme mít ani zahradu. Použít lze i nádobu. Pro první sklizeň vystačí 2 až 3 nádoby.

Potřebovat budeme tedy vhodné nádoby, živnou zahradní zeminu, optimálně promíchanou s kompostem, koňský hnůj a naklíčenou bramborovou sadbu. Brambory potřebují hodně organických látek. Právě ty jim dodá koňský hnůj ve formě moderního granulovaného hnoje. Koňský hnůj je současně i záhřevnější, než jiné druhy hnoje, takže lépe podpoří nyní zjara růst brambor v nádobách.

Nádoby si naplníme do 2/3 kvalitní zeminou a přidáme hnůj, který s ní promícháme. Poté vložíme naklíčenou sadbovou bramboru (podle velikosti nádoby 3 – 5 ks) a dosypeme substrátem. Nyní již jen zaléváme, aby zemina zcela neproschla a mohly se uvolňovat i živiny z granulátu. Obrníme se trpělivostí, ale již nyní se můžeme těšit na opravdu skvělé rané brambory! Když vysadíme nyní, budeme mít sklizeň na balkoně dříve než brambory z pole.

 


 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz