Vysokotlaké čištění

Zdroj: TV Nova

Ukážeme si praktické využití vysokotlakého čističe, který je vhodný pro časté používání okolo domu pro střední až silné znečištění větších ploch jako jsou např. fasády domů, terasy a cestičky nebo mytí vozidel.

Právě široké možnosti využití jsou hlavní předností tohoto přístroje. Vysokotlaký čistič jednoduše připojíte na hadici s vodou, zapojíte do elektrické zásuvky a můžete začít čistit.

S obyčejnou zahradní hadicí je velmi obtížně a zdlouhavé vyčistit chodník, dlažbu, sekačku na trávu nebo bazén. A právě od toho jsou tu vysokotlaké čističe. S ním lze samozřejmě umýt i jízdní kola, motocykly a automobily. Jejich efektivitu jistě ocení každý zahrádkář nebo chalupář například také při čištění skleníku nebo střešní krytiny.

K vysokotlakovým čističům patří rovněž bohaté příslušenství a nejrůznější nástavce, které z něj dělají univerzálního pomocníka. Všechny nástavce, trysky a kartáče si ukážeme.

Vysokotlaký vodní paprsek může být při neodborném
používání nebezpečný. Nikdy se s ním nesmí mířit na osoby, zvířata, elektrickou výstroj pod napětím ani na zařízení samotné.

Mytí automobilu:
Pěnovací tryska+pěnovač
Rotační kartáč +čisticí prostředek

Čištění dlažby:
Nástavec na čištění ploch

Čištění okapů:
Sada na čištění okapů a potrubí, nástavec na těžce přístupné plochy

Mytí jízdního kola:

Kartáč na mytí ráfků+ čisticí prostředek

Mytí zahradního nábytku:

Čisticí prostředek na mytí plastů+mycí kartáč

Čištění fasády:

Rotační tryska+čisticí prostředek na mytí kamene a fasády

Také si předvedeme, že tlaková myčka umí přisávat vodu např. z nádrží, sudu atd., takže lze používat pro čištění např. dešťovou nebo užitkovou vodu pro mytí s tlakovou myčkou, ovšem v tom případě je zapotřebí používat dodatečný jemný vodní filtr umístěný na vstupu do přístroje.

Pro dokonalé čištění lze také použít čisticí prostředky. Ty musí být určené přímo pro tlakovou myčku a biologicky odbouratelné, neboť se s odpadní vodou dostávají v naředěném množství do kanalizace.

Častým dotazem bývá, jestli je používání vysokotlakového čističe nákladné. Je to právě naopak - úspora vody oproti používání zahradní hadice je výrazná. Čištění stroje je nenáročné, po každém mytí je třeba odtlakovat tlakovou myčku. Na zimu uložit v temperované místnosti popř. do stroje nasát nemrznoucí směs.
 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz