Dr. Byt – Úprava garsoniéry na kancelář

Publikováno 12. 12. 2011
Zdroj: TV Nova

Řada lidí si v poslední době pořizuje tzv. „startovní byty pro mladé“, tedy malé byty neboli garsoniéry. A často řeší problém, jak byt zařídit, aby měl vše. Ukážeme vám, jak lze na malém prostoru vyřešit několik přání najednou: mít garsoniéru jak k obývání, tak ji využívat i jako kancelář. Inspirujte se!

Jak konkrétně se musel upravovat tento byt?

Architekt:

Základním požadavkem majitele bytu bylo do tohoto miniaturního prostoru integrovat kuchyňku, prostor na jednání s pracovním stolem a místo na posezení a přespání. Vzhledem k tomu, že tento prostor má pouze 15 m2, hráli jsme si doslova s každým decimetrem.

Proč se zvolilo zrovna toto řešení?

Zde bylo hlavním úkolem integrovat dostatečně velký psací stůl s kompletním vybavením kanceláře, zároveň najít prostor pro malou kuchyňku a občasné vaření a také prostor pro posezení a občasné přespání.

Kde je hlavní výhoda takového řešení?

Hlavní výhodou tohoto řešení je kombinace několika místností v jednom prostoru. Většina lidí se nyní snaží šetřit a hledá způsoby a prostředky, jak toho dosáhnout. Často se setkáváme s majiteli malých bytů, kteří se snaží šetřit výdaje, a tak je chytré řešení malého bytu nebo kanceláře náročné. V tomto případě byl zadavatelem podnikatel, který ke své práci potřebuje počítač, telefon a občas jedná s klienty ve své kanceláři. Zadáním tedy bylo zajistit komfortní prostor pro práci a zároveň i místo pro posezení návštěvy nebo klienta.

Proč je zde taková spousta elektroniky a jiných zařízení?

Žijeme ve 21. století a spojení se světem pomocí internetu se stalo již nezbytností. Klíčem k tomuto řešení bylo spojení připojení počítače, audio/video sestavy, tiskáren a ostatních zařízení s internetem tak, aby byly přístupné i vzdáleně. Televize stejně tak jako počítač jsou již samostatně připojeny na internet a je možné sdílet data po internetu z úložiště dat. Kancelář je tedy vybavena stejně jako vaše domácnost připojením na internet a sdílení dat, fotografií, videí a jiných dokumentů je tak jednoduché. Výhodou tohoto řešení je tedy nonstop spojení s daty na jednom místě, kde je máte uložená.

Na stropě je jakési zvláštní osvětlení.

Tak jako v jiných našich realizacích tak i zde máte možnost vidět ledková osvětlení integrovaná v negativní spáře. Ledkový pásek je ovládaný dálkovým ovladačem a máte možnost měnit barvy v RGB režimu. Je možné zvolit také různé efekty.

A není toto řešení drahé?

To zcela jistě není. Ceny hodně klesly, a proto se ledková světla i ledkové pásky již používají velmi často právě z důvodů snížení nákladů za elektrickou energii.

Nikde není žádné místo na pračku? Kdepak se schovala?

Celá řada výrobců vestavných spotřebičů nabízí i plně vestavné modely, které se dají ukrýt za dvířka, a toto řešení jsme právě zvolili v této miniaturní kuchyni, protože v koupelně prostor opravdu nebyl. Pračka je kombinovaná se sušičkou, takže pokud chcete vyprat a také usušit svoji oblíbenou košili nebo džíny, toto je výborné řešení.

Místnost, kde se dá odpočívat nebo po dlouhém dni spát, tady není?

V těchto malých prostorech je možným řešením většinou sedací souprava, kterou je možné rozložit nebo upravit jako lůžko, stejným způsobem jsme to vyřešili i zde. Ve dne je možné používat ji k sezení a v noci ke spánku. Pohodlně lze odejmout polštáře a připravit ji jako lůžko na spaní.

Tady vidíte, že i miniaturní prostor lze chytře vyřešit, pokud si najdete šikovného odborníka.

 


 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova