"Dřevěná" podlaha z vinylu

Publikováno 11. 4. 2011
Zdroj: TV Nova

V této reportáži si představíme novinku – vinylové podlahy, které kombinují kouzlo skutečné dřevěné podlahy a propracovaných vinylových lamel.

Tato novinka v podlahách je určena jak do vysoce namáhaných prostor v domácnostech, tak i pro použití v komerčních prostorech, protože je díky 2,5 mm celkové tloušťky a 0,55 mm nášlapné vrstvy velmi odolná.

Její skvělé vastnosti jsou dány díky několika vrstvám, ze kterých se skládá:
- Spodní vrstva je zvukotěsná a díky struktuře na spodní straně poskytuje optimální přilnavost k připravenému podkladu (také tepelně izoluje).
- Další vrstvu tvoří fólie se vzorem, který je pomocí inovativní tiskové techniky natištěn na speciální fólii (působí realisticky a přirozeně).
- Další vrstvou je transparentní nášlapná vrstva, která je v tloušťce 0,55 mm a chrání fólii s natištěným vzorem. Její reiéfní povrch poskytuje autentický a přirozený vzhled.
- A svrchní ochrannou vrstvu tvoří nášlapná vrstva polyuretanu, který chrání podlahu před poškrábáním a nečistotami.

Pokládka podlahy je velmi jednoduchá. Je zapotřebí pouze několik nástrojů. Lamely se dají snadno řezat nožem, není potřeba žádné pily.

Údržba také není náročná. Podlahu lze čistit vlhkým hadrem či měkkým kartáčem. Čištění vodou jí nevadí, ani její umístění ve vlhkých prostorách jako jsou koupelny, či kuchyň.

Další bezesporou výhodou je to, že spodní vrstva podlahy přirozeněn tlumí hluk vzniklý chůzí a kromě toho má i tepelně izolační vlastnosti.

V reportáži si předvedeme barevnou i vzorovou škálu této novinky.
 

Přečtěte si také:
Podlaha z prken
Korková podlaha
Voděodolná plovoucí podlaha
Jak vybrat plovoucí podlahu
Nové designy a údržba plovoucích podlah

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz