Jak odvodnit sprchový kout?

Máte doma sprchový kout se starou akrylátovou vaničkou, a praskají vám spáry mezi stěnou a vaničkou? Zatéká vám pod vaničku, praskla vám? Zbavte se těchto problémů nadobro. Vyměňte ji za podlahový žlab s velkým odtokem a snadnějším čištěním. A o tom je naše reportáž.

 Ve sprchových koutech se donedávna používaly vysoké akrylátové vaničky nebo nízké vaničky z umělého kamene. U těchto vaniček však nastával problém s izolací spáry mezi stěnou a vaničkou, případně mezi vaničkou a podlahou. Izolace této spáry často praská a dochází k průsakům do stěn a podlahy stavby. Akrylátové vaničky se navíc prošlapávají a praskají. Také sifony, které se k těmto vaničkám instalují, mají problém s dostatečným odtokem vody a není možné jejich důkladné čištění. 

Tyto problémy řeší podlahové žlaby, u nichž není zapotřebí sprchovací vanička. Žlab je zabudován přímo v podlaze a je napojen na hydroizolaci sprchového koutu, případně celé koupelny. Vstup do vaničky je bezbariérový a rošt žlabu se navíc stává designovou součástí koupelny. Ke žlabům patří speciální sifon, který má více než dvojnásobně větší odtok vody, než běžné vaničkové sifony. Je také jednoduše čistitelný až po odpadní trubku, takže nedochází k jeho ucpávání nečistotami. Tyto sifony garantují plynulý odtok vody i z největších sprchovacích hlavic, které jsou v současnosti velmi populární.

Více ve videu.
 

 

 

Mohlo by vás zajímat:
Jak vyměnit silikon kolem vany?
Rekonstrukce koupelny
Výběr vodovodní baterie
Plísně a funkční nátěry
Elektronické bidety

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz