Jak vybrat plovoucí podlahu

V reportáži nám pan Koubek představí různé typy plovoucích podlah – laminátové, dřevěné, korkové, dále novinky, jako je 3D podlaha nebo lamely s vlastním potiskem.

Ty jsi má laminátová...
Laminátové podlahy jsou levné a praktické. Mají vysokou životnost, odolnost proti otěru a působení chemických látek. Díky pestré paletě vzorů a napodobenin dřeva, kamene či dlažby, se hodí do jakéhokoli interiéru. Vrchní vrstva podlahy je tvořena potištěným papírem napuštěným pryskyřicí, proto lze docílit v podstatě jakéhokoli obrazce – např. 3D obrázků nebo dokonce potisku lamel dle vlastního návrhu. Ukážeme si také korkovou plovoucí podlahu. Laminátová podlaha je oproti dřevěným podlahám studenější a také "hlučnější". Před pokládkou plovoucí podlahy je proto potřeba připravit pečlivě podklad. Pod lamely se dává tepelný a zvukový izolační materiál.

 

 


Jak zútulnit dům
Dřevěné plovoucí podlahy jsou oblíbené pro svůj přirozený vzhled. V interiéru působí útulným a teplým dojmem. Dřevěná podlaha je však citlivá na vlhkost a změnu teplot. Také je méně odolná vůči škrábancům, což se dá částečně napravit správnou povrchovou úpravou. Barevné vzory závisí na druhu použitého dřeva, které samozřejmě může být mořené nebo jinak barevně upravené. Speciálním druhem dřevěných plovoucích podlah jsou třívrstvé podlahy. Jedná se o speciální konstrukci dřevěného materiálu, spojeného křížnou vazbu.

 

DISKUTUJTE

redakce