Jak vyzrát na špatnou dispozici interiéru

Publikováno 21. 2. 2011
Zdroj: TV Nova

Mnohé byty mají vysoké stropy, trámy nebo komplikované tvary místností. Podle průzkumů se takovéto podobné byty nejhůře prodávají, a přitom mohou mít značné kouzlo. Existuje totiž řada triků, jak se se špatnou dispozicí místností vypořádat. Ukážeme vám jak.

Co bolí české byty? Málo barev a nevhodné výšky stropů.
Mnohé byty mají vysoké stropy, trámy nebo komplikované tvary místností (např. úzkou chodbu). Podle průzkumů se podobné byty prodávají nejhůře, a přitom mohou mít značné kouzlo – za předpokladu, že použijeme několik optických fíglů.


Jak vyřešit špatnou dispozici místností?
Některé byty mají vysoké stropy nebo úzké chodby či komplikované tvary místností. Existuje však řada triků, jak se s nimi vypořádat. Poradí nám paní Denisa.

Paní Denisa žije s dcerou předškolního věku. Pořídila si byt ve starém činžovním domě, ale protože byl zdevastovaný, rozhodla se ho zrekonstruovat. Značným problémem byly vysoké stropy, které navozovaly velice neosobní dojem nádražní čekárny. A jak si tedy Denisa byt zařídila, aby jej zútulnila a opticky snížila stropy? Denisin bývalý manžel je Francouz, takže i ona měla šanci nasát něco z neopakovatelného šarmu, s nímž Francouzi zařizují své domovy. Citlivě zvolila kombinaci stylů, kterých se lidé u nás tak často bojí, a promísila moderní nábytek s kousky ve stylu etno. S výškou stropů si poradila například barevnými triky, jako jsou vodorovné pruhy v dětském pokoji.


Podívejte se na reportáž a zjistěte více!

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova