Podlahová krytina se vzory

Aktualizováno 14.5. 2009 15:09

Přírodní linoleum vyrobené tradiční technologií z přírodních surovin (lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka, vápenec a přírodní pigmenty nalisované na jutové tkanině) je díky specifickým vlastnostem a vysoce odolnému povrchu vhodné téměř do jakýchkoliv prostor. Výhodou je, že krytina nabízí nekonečné množství variant vycházející z široké škály barev a vzorů, z nichž si uživatel může na podlaze vytvořit jakýkoliv vzor podle své fantazie. Nejsou to jen geometrické vzory s jejichž pomocí získáme například šachovnici, ale může to být bordura nebo jakýkoliv obrázek. Vybírat lze ze vzorníku, který nabízí jejich bohatý výběr.

Přírodní podlahová krytina je vyrobena tradiční technologií z přírodních surovin: lněného oleje, pryskyřice, vápence, dřevité moučky, pigmentů, které jsou po promíchání nalisovány za vysokého tlaku na nosnou vrstvu z jutové tkaniny.

Mezi vlastnosti, které vycházejí z přírodního charakteru tohoto materiálu, patří přirozená antistatičnost a nealergenní charakter, čímž je řazeno mezi podlahy vhodné pro alergiky i osoby trpící astmatickými obtížemi.

Tato trvanlivá podlahová krytina, jejíž odolnost je již prokázána několika desetiletími, se vyrábí v pásech nebo ve formě plovoucí podlahy s click systémem.


Podlaha z přírodního linolea nabízí nekonečné množství variant vycházející z široké škály barev a vzorů od jemných pastelových tónů, přírodních barev až po moderní dekory, které lze vzájemně kombinovat a vytvářet nejrůznější vzory, obrázky, loga nebo bordury. Především bordury jsou velmi oblíbeným a jednoduchým prvkem pro oživení podlahy, které mohou lemovat celou místnost nebo jednotlivé obrázky. Ty jsou nabízeny z bohatého vzorníku, který dovoluje výběr nejen dospělým, ale i dětem. Existuje také možnost, nechat si vyrobit jakýkoliv obrázek nebo logo podle vlastního návrhu. Složitější tvary se vyrábí strojově pomocí vodního paprsku. Tato technika se nazývá Aquajet.

Ať už zvolíte kteroukoliv variantu, konečný obraz se vkládá do položené podlahové krytiny a následně spojuje pomocí svařovací šňůry. Záleží na uživateli, zda dá přednost výraznému provedení nebo naopak svár potlačí díky vícebarevné svařovací šňůře. Jedno je ale jisté, hledáte-li skutečně originální podlahu, pak tato krytina umožní veškeré vaše nápady proměnit v realitu.

 

DISKUTUJTE

redakce