Nové designy a údržba plovoucích podlah

Aktualizováno 14.5. 2009 15:04

Pan Koubek v reportáži představí moderní designy plovoucích podlah, širokoformátové podlahy, apod. Ukážeme si jednotlivé doplňky: lišty, syntetický protektin pro ošetření spár a dozvíme se, jak se o plovoucí podlahu starat.

Pohlcení pachů z podlahy
Podlahová lišta může být tzv. plná, ale také s dutinou, kterou lze vést kabely k přístrojům, anténní kabel, apod. Dále nám pan Koubek předvede speciální „syntetický protektin“. Je to jakýsi čistič vzduchu, který navíc zvyšuje životnost podlahy a biologicky rozkládá a pohlcuje pachy (moč u zvířat, zápachy v kuchyních, formaldehyd, kouř, apod.) Jedná se o revoluční technologii, která odbourává škodlivé látky v ovzduší místnosti. „Syntetickým protektinem“ mohou být podlahy ošetřeny už od výrobce, nebo jej lze aplikovat jako prášek při montáži do spár nebo jako roztok na již sestavenou podlahu.

 
Z naší podlahy se dá jíst…
Zmíníme se také o správné údržbě laminátových i dřevěných podlah. Z hlediska údržby jsou plovoucí podlahy nenáročné. Jsou zdravotně nezávadné, vhodné i pro alergiky. Pro běžnou údržbu postačí smeták nebo vysavač. Pokud chceme vytírat namokro, používáme hadr pouze navlhčený, nikdy ne mokrý. Rozlitou tekutinu je potřeba okamžitě utřít. Nemusíme používat speciální čisticí prostředky nebo leštidla. Na běžné znečištění postačí mop a čistá voda.

 

Diskutujte

redakce