Sekční vrata s bočním pohonem

Představíme si sekční garážová vrata, která disponují uníkátním bočním pohonem. Jde o integrovaný pohon, který se montuje přímo do vodících kolejnic vrat na stranu, která je k tomu konstrukčně vhodná. Tento integrovaný systém řeší u uživatelů velmi mnoho problémů, které klasický systém na stropě nedokáže řešit.

Systém nepotřebuje žádný strop, neboť boční vodící kolejnice lze uchytit do bočních stěn. Řeší problém nenosných stropů nebo stropů s hurdiskami, kde je uchycení konstrukce pohonu složitější. Umožňuje pro uživatele, kteří potřebují úložné prostory např. pro lyže, windsurf a jiné věci úložný prostor přímo v místech, kde by byl umístěn tradiční pohon. Automatika je umístěna u zásuvky na boční stěně, takže při jakékoliv manipulaci není zapotřebí žebřík a vše lze pohodlně seřídit. Automatika zároveň slouží jako ovladač.

Boční pohon sekčních vrat má několik nesporných výhod:

- Žádná přídavná kolejnice pohonu – pohon je integrován přímo do boční vodící kolejnice vrat. Tím se šetří náklady na materiál, montáž i údržbu.

- Volný prostor u překladu - v prostoru překladu nedochází k žádné ztrátě místa. Žádné montážní problémy dané stavbou.

- Žádné zavěšování stropu nebo hnacího agregátu - u garáží s vysokým stropem se často musí zhotovaovat speciální závěsné konstrukce, aby bylo možné pohon namontovat. V případě bočního pohonu, tyto problémy odpadají

- Volný stropní prostor - v oblasti stropu montáži nic nebrání: osvětlení, průvlaky nebo odpadové roury se nemusí demontovat ani přemosťovat. Žádné komplikované vrtání do železobetonových stropů, žádná potřeba speciálních hmoždinek u sádrokartonových desek, žádné nebezpečí provrtání tenkých stropů, žádné znečištění komponentů pohonu prachem z vrtání.
 

 

Mohlo by vás zajímat:
Garážová vrata
Výměna garážových vrat
Renovace vjezdu do garáže
Ochrana garáže před hlodavci
Hliníkové dveře
Vchodové dveře
 

 

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz