Voděodolná plovoucí podlaha

Aktualizováno 14.5. 2009 14:58
Zdroj: TV Nova

Že by podlaha, co umí plout na vodě? Pojďme se na ni podívat!

Když podlaha nabobtná...
Běžné laminátové podlahy není vhodné instalovat do vlhkých prostor jako jsou např. koupelny, protože může dojít k zatékání vody pod laminátové prvky (popř. i ke kondenzaci vody), díky čemuž dochází k trvalému poškození – podlaha nabobtná a zvlní se. Z toho důvodu se běžné laminátové podlahy musí vytírat pouze navlhčeným hadrem. Pokud by byl hadr příliš mokrý, hrozí, že voda vnikne spárou dovnitř a podlaha se nadzvedne. A co teprve když nám na podlahu vyteče pračka nebo myčka nádobí...


Neohrozí ji psí loužičky
My si ukážeme laminátovou podlahu, která je výrazně odolnější proti vodě, a to díky tomu, že v zámku jednotlivých lamel je vložena gumo-plastická hmota, která se po zacvaknutí „vytlačí“ a zabrání tím pronikání vody mezi spáry. Klidně dětem pořiďte malého pejska!

 Jak na to
Pokládka této voděodolné laminátové podlahy probíhá jako u normální plovoucí podlahy.
-Nejprve si pečlivě připravíme podklad, který musí být rovný. Nerovnosti srovnáme stěrkou, broušením, vyrovnávací podložkou popř. umístíme plovoucí podlahu
na rošt.
-Na připravený podklad následně položíme parotěsnou zábranu – ta nám zabrání pronikání vlhkosti z podkladu do podlahy – a pak tlumicí podložku.
-Teprve potom můžeme začít se samotnou pokládkou. Začínáme v rohu místnosti, kam umístíme první lamelu perem ke zdi. Postupně vytvoříme první řadu. Lamely by se měly instalovat tzv. do vazby, tzn. že by se měly minimálně 20 cm po své délce překrývat. Při pokládce také musíme počítat s prořezem, a proto je potřeba objednat vždy cca o 10 % více materiálu.
 

 

 

DISKUTUJTE

redakce