Výhody a design krbových vložek a kamen

Trend topení dřevem stále pokračuje a pro mnoho lidí znamená nejen úsporu finančních prostředků, tedy funkční hledisko, ale i to estetické. A na to jsou perfektní krbová kamna, zasvětíme vás!

Vytápění (přitápění) krbovými kamny je ekologické a ekonomické, zároveň jde o designový prvek interiéru, který začlení oheń do lidského obydlí, kam od pradávna patřil a dotvářel atmosféru, jak se říká teplo rodinného krbu.

Výhodou krbových kamen (vložek) je jejich ekonomický provoz. 1kW vyrobená spalováním dřeva v krbových kamnech či vložce stojí cca 30haléřů, kdežto stejná kW vyrobená plynem nás přijde cca o korunu více, v závislosti na našem tarifu. Přestože v posledních letech zároveň s poptávkou vzrostla také cena palivového dřeva, zůstává i tak spalování dřeva nejlevnějším zdrojem energie.

Další nespornou výhodou je, že krbová kamna (bez výměníku) nejsou nijak závislá na dalších zdrojích energie jako je plyn a elektřina a budou tedy fungovat i v případě jejich výpadku, čímž plní i předpoklad záložního nouzového zdroje tepla.

V neposlední řadě je třeba jmenovat design výrobků. Dnešní moderní krbová kamna a vložky jsou součástí interiéru a můžeme jej díky nim oživit, doplnit, či krbová kamna využít jako dominantu. Designu se hrnice nekladou, nabízejí se kamna jak rustikální, která evokují časy minulé, tak moderní, která se hodí i do atypických interiérů. U kamen lze volit barevnou variantu korpusu a materiál obkladu, který může být z přírodního pískovce, serpentinu nebo keramiky u které si ještě lze určit barvu glazury. Tato variabilita možností zajistí, že kamna perfektně zapadnou do jakéhokoliv interiéru a budou se tak podílet na příjemné rodinné atmosféře.

 

 

Podívejte se také na:

Krbová kamna
Moderní trendy ve vytápění
Moderní topení v historickém kabátě
Topení v interiéru
Přestavba kotle na tuhá paliva
Krby a kamna
Generátor komínového tahu
Automatické kotle na tuhá paliva

 


 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

Nova.cz