Zateplení oken

V dnešní době zdražování energií většina z nás hledá způsob úspory. Možná již máte „nová“ plastová okna nebo euro-okna, ale pokud jsou již více jak 5 let stará, jejich zasklení nedosahuje dnes již standardních parametrů součinitele prostupu tepla. Taková okna trpí prostupem chladu přes sklo, ale také rosením. Právě pro tyto případy máme účinné řešení.

V této reportáži vám poradíme s tím, jak odstranit rosení a snížit tepelnou ztrátu u plastových oken a eurooken.

 

Cílem reportáže je ukázat, jak lze jednoduše zlepšit vlastnosti všech typů nových oken. Jedná se o výměnu původního skla s nedostatečnou tepelnou izolací za kvalitní dvojsklo.

Tímto způsobem lze velmi jednoduše a účinně získat tyto výhody:
- Omezení a v mnoha případech i odstranění rosení oken
- Zlepšení tepelné izolace – sníží se úniky tepla přes skla
- Zlepšení hlukové izolace
- Omezení vyhřívání místností v letních měsících
 

Těchto vlastností dosáhneme výměnou zasklení. Použijeme dvojsklo s napnutou folií uprostřed izolačního skla. Tzn., že v konečném důsledku jde o třívrstvý systém se dvěma oddělenými komorami (podobně jako u trojskla).
Do okenních rámů uzpůsobených pro izolační dvojskla není možné namontovat trojsklo, proto je toto sklo výborným řešením. Izolační dvojsklo s folií má parametry trojskla při zachování tloušťky a hmotnosti dvojskla. Hodnota prostupu tepla U = 0,6 W/m2K zaručí nejen příjemný pocit tepelné pohody v zóně kolem okna, ale také úsporu energie a výrazné omezení rosení oken.

 

Během reportáže si názorně ukážeme výměnu ve stávajícím plastovém rámu normálního dvojskla za dvojsklo s napnutou folií.

1. Stávající stav:
Reportáž by měla začít ukázkou stávajícího stavu plastového okna u zákazníka, kterého trápí rosení oken. Jedná se o plastová okna, velkou prosklenou stěnu v obývacím pokoji. Již na místě by část oken byla vyměněna a ostatní ponechána v původním stavu – možnost zaměření termokamerou, kterou vlastníme – (ihned jsou patrné úniky). Nebo změření povrchových teplot původních skel před montáží a nových skel po montáži. Vyjmenujeme, z jakého důvodu se sklo mění…, informace o použitém skle…


2. Průběh montáže:

Jakým způsobem se výměna skel provádí – praktická ukázka


3. Stav po montáži:
Zhodnocení stavu po montáži, vyjmenování výhod:
- Zamezilo se rosení oken
- Zlepšila se tepelná izolace
- Zlepšila se protihluková izolace
- Příjemný pocit v letních měsících – místnost se nepřehřívá

 

Staňte se fanoušky Loskutáka na Facebooku

TV Nova